„Слобода“ – слушнете ја новата песна на Тамара Тодевска
Почетна » Новости » Музика » „Слобода“ – слушнете ја новата песна на Тамара Тодевска

„Слобода“ – слушнете ја новата песна на Тамара Тодевска

По неколкудневно најавување, Тамара Тодевска ја објави својата нова песна, насловена „Слобода“.

Текстот е дело на Игор Џамбазов, музиката на Роберт Билбилов, а за аранжманот беше задолжен Дарко Димитров.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3431 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.