Сиа во анимирана верзија во колоритниот спот за „Hey Boy“
Почетна » Новости » Музика » Сиа во анимирана верзија во колоритниот спот за „Hey Boy“

Сиа во анимирана верзија во колоритниот спот за „Hey Boy“

Сиа се здружи со Бурна Бој за забавната песна „Hey Boy“.

Австралиската пејачка, која вообичаено го крие лицето со перика, во видеозаписот е прикажана во секси, анимирана верзија која силно асоцира на Џесика Ребит.

Спотот е инспириран од „Who Framed Roger Rabbit?“, „A Goofy Movie“, како и неколку други Дизни филмови од 80-тите и 90-тите години.

Песната ќе биде дел од претстојниот деветти студиски албум на популарната пејачка, насловен „Music – Songs from and Inspired by the Motion Picture“.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 735 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.