„Светот е“: Тамара Тодевска и Роберт Билбилов со нова песна и спот со нејзините деца и познати личности
Почетна » Новости » Музика » „Светот е“: Тамара Тодевска и Роберт Билбилов со нова песна и спот со нејзините деца и познати личности

„Светот е“: Тамара Тодевска и Роберт Билбилов со нова песна и спот со нејзините деца и познати личности

Тамара Тодевска и Роберт Билбилов во искористија овој период за да создадат нова музика. Македонските музичари ја објавија заедничката песна „Светот е...“.

Во спотот се појавуваат двете деца на Тамара, нејзината сестра Тијана Дапчевиќ и внукот Вук, како и други познати личности меѓу кои и Катарина Ивановска, Васил Гарванлиев, Александар Тарабунов, Антониа Гиговска, Александра Јанева, Миа Костова и дел од ѕвездите од „Дајте музика“.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5981 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“