Романтичниот спот на Тејлор Свифт за баладата „Lover“
Почетна » Новости » Музика » Романтичниот спот на Тејлор Свифт за баладата „Lover“

Романтичниот спот на Тејлор Свифт за баладата „Lover“

Тејлор Свифт има нов хит. Нејзината баладата „Lover“ веќе привлече над 12 милиони прегледи на видеото со текстот, а веројатно таа бројка ќе биде надмината од музичкиот спот за истата.

Во видеозаписот, во снежната топка на девојче се прикажани лоши и добри моменти од врската на родителите.

„Lover“ е дел од истоимениот албум на Свифт, кој ќе биде лансиран денес.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9507 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?