„Ред Сафари“ – нов сингл на Кирил Џајковски кој е дел од саундракот за филмот „Врба“ на Манчевски
Почетна » Новости » Музика » „Ред Сафари“ – нов сингл на Кирил Џајковски кој е дел од саундракот за филмот „Врба“ на Манчевски

„Ред Сафари“ – нов сингл на Кирил Џајковски кој е дел од саундракот за филмот „Врба“ на Манчевски

Кирил Џајковски создаде нова музика. Македонскиот музичар го објави синглот „Ред Сафари“, кој е дел од саундтракот за филмот „Врба“ на режисерот Милчо Манчевски.

„Ред Сафари“ е соработка на Џајковски и пејачот и рапер Лион Д. Песната е експлозивна мешавина од реге и драм енд бејс и одлично ја доловува фуриозната атмосфера од настапите на Џајковски.

Синглот и видео спотот излегуваат истовремено со успешната светската премиера на филмот „Врба“ на Филмскиот фестивал во Рим. По филмовите „Прашина“ и „Сенки“, Џајковски повторно соработува со Манчевски со кого во минатото соработуваше и во проектот „Бастион“.

Ред Сафари

Анкета

Анкета
Дали се согласувате со одлуката наставата да започне со физичко присуство?
  • 74%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 5922 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.