Прекрасно: Стјепан Хаузер одржа мини концерт без публика во Дубровник
Почетна » Новости » Музика » Прекрасно: Стјепан Хаузер одржа мини концерт без публика во Дубровник

Прекрасно: Стјепан Хаузер одржа мини концерт без публика во Дубровник

Стјепан Хаузер продолжи со серијата концерти „Сами, Заедно“. Новата специјална изведба на 34-годишниот виолончелист се одржа во Дубровник.

Хаузер отсвири едни од своите омилени филмски композиции, меѓу кои и од хит-серијата „Game of Thrones“ која се снимаше токму во овој прекрасен хрватски град.

Првиот концерт на хрватскиот музичар се одржа во Пулскиот амфитеатар во април, додека вториот беше реализиран на сплав пред водопадот Скрадински бук во бајковитиот Национален парк Крка.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6376 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.