Почетна » Новости » Музика » „Посреќна“: Новата песна на Врчак со ДНК по 15 години пауза

„Посреќна“: Новата песна на Врчак со ДНК по 15 години пауза

Раде Врчаковски-Врчак се враќа на македонската музичка сцена најавувајќи многу соработки и нова музика.

По 15-годишна пауза, македонскиот пејач ја објави песната „Посреќна“, која ја сними во соработка во ДНК.

Автори на текстот се Панчо и Врчак, додека за музиката се погрижил Панчо со Лазар Цветковски.

Погледнете го спотот снимен во Белград:

„Наскоро ќе излезат две преубави песни (една со Антониа и една со Барбара), а потоа една со Ламбе, па уште една со Андреј и Панчо која, а ќе има и други нови“ – напиша Врчак на Facebook.

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 10%
  • 25%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 3441 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.