Од манекенка стана пејачка: Бившата сопруга на Даниел Кајмакоски заведува во спотот за нејзината прва песна
Почетна » Новости » Музика » Од манекенка стана пејачка: Бившата сопруга на Даниел Кајмакоски заведува во спотот за нејзината прва песна

Од манекенка стана пејачка: Бившата сопруга на Даниел Кајмакоски заведува во спотот за нејзината прва песна

Кристина Димитриевска влегува во светот на музиката. 23-годишната манекенка ја сними својата прва песна насловена „Сакам пак“, во соработка со македонскиот рапер и фризер Андреј Миске.

Младата тетовчанка, која беше во брак со Даниел Кајмакоски, заведува во видеозаписот.

Кристина и Даниел објавија дека се разведуваат во мај оваа година. Тие заедно имаат едно дете.

Даниел со семејството

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19682 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?