„Ова е нова песна, песна за животот“: Слушнете ја „Еј животе“ на Дарио
Почетна » Новости » Музика » „Ова е нова песна, песна за животот“: Слушнете ја „Еј животе“ на Дарио

„Ова е нова песна, песна за животот“: Слушнете ја „Еј животе“ на Дарио

Дарио Панковски ја објави својата нова песна „Еј животе“.

„Ова е новата песна, песна за животот. Напишана е и отпеана искрено, од срце. Се надевам дека во овој тежок период за сите нас, ќе се пронајдете себеси и ќе уживате во неа“ – напиша Дарио на социјалните мрежи.

„Еееј животе, колку бол ни нанесе, зарем мора вака тешко да е. Еееј животе, а колку радост донесе, ма прекрасен си покрај сè“ – пее македонскиот музичар.

Слушнете ја „Еј животе“:

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6552 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“