Нов музички хит: Оливија Родриго дебитираше силно со емотивната „Drivers License“
Почетна » Новости » Музика » Нов музички хит: Оливија Родриго дебитираше силно со емотивната „Drivers License“

Нов музички хит: Оливија Родриго дебитираше силно со емотивната „Drivers License“

Оливија Родриго избива на врвот на музичките листи со дебитантскиот сингл „Drivers License“. 17-годишната Дизни ѕвезда го објави спотот за емотивната песна и веднаш наиде на позитивни реакции.

Rolling Stone ја опиша „Drivers License“ како „песна која треба да ја знаете“ и прогнозира дека ќе биде една од најпопуларните годинава.

Родриго е позната по улогите во „Bizaardvark“ и „High School Musical: The Musical: The Series“.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10474 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.