„Нема крај“: Спотот за новата песна на Александар Тарабунов
Почетна » Новости » Музика » „Нема крај“: Спотот за новата песна на Александар Тарабунов

„Нема крај“: Спотот за новата песна на Александар Тарабунов

Александар Тарабунов работеше на нова музика во изминатиот период. Македонскиот пејач ја објави својата нова песна „Нема крај“.

Музиката е дело на самиот Тарабунов, за текстот се погрижи заедно со Зоран Зонде Стојановски, а за аранжманот му помогна Роберт Билбилов.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3436 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.