„На крајот на овој свет“ – слушнете ја новата песна на Дани Димитровска и Петар Младеновски
Почетна » Новости » Музика » „На крајот на овој свет“ – слушнете ја новата песна на Дани Димитровска и Петар Младеновски

„На крајот на овој свет“ – слушнете ја новата песна на Дани Димитровска и Петар Младеновски

Дани Димитровска и Петар Младеновски од Суперхикс соработуваа за новата песна „На крајот на овој свет“.

Музиката и текстот се на Весна Малинова Бабамов, а за аранжманот се погрижи Киро Бабамов. Двајцата музичари снимија и заеднички спот под режија на Зоран Зонде Стојановски.

Погледнете го:

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18536 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?