„Мирно спиј душо мала“: Горан Каран со емотивна балада за 15-годишната девојка која почина во земјотресот во Загреб
Почетна » Новости » Музика » „Мирно спиј душо мала“: Горан Каран со емотивна балада за 15-годишната девојка која почина во земјотресот во Загреб

„Мирно спиј душо мала“: Горан Каран со емотивна балада за 15-годишната девојка која почина во земјотресот во Загреб

Пејачот Горан Каран не остана рамнодушен на последиците од земјотресот во Загреб.

55-годишниот пејач од Сплит напиша емотивна балада за 15-годишната девојка која почина како последица на повредите од земјотресот. Докторите два дена се бореле за нејзиниот живот.

„За девојчето од болницата Клаичева“ – напиша тој на Facebook.

Земјотресот во Загреб беше со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3599 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?