Магијата на старото Скопје во новиот спот на Дани
Почетна » Новости » Музика » Магијата на старото Скопје во новиот спот на Дани

Магијата на старото Скопје во новиот спот на Дани

Дани ќе разбуди носталгија кај скопјани. Македонската пејачка го објави спотот за „Нема две“, а видеото ја прикажува магијата на градот во минатото.

За музичкиот спот се користени сцени од првиот колор филм за Скопје, „Градот На Вардар”, снимен во 1962 година во режија на големиот македонски филмски уметник Бранко Гапо.

„За што пеам? - За едни подзаборавени суштински вредности. За љубовта, за луѓето, за градот, за срцето. За нас. За еднина. За целина. – Скопјево, ова моево, љубов ми е. Прва“ - вели Дани.

Песната е дело на Весна Малинова Бабамова (музика и текст) и Кирил Бабамов (аранжман и продуцент), а е снимена во XL Студио/Дејан Момировски.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6488 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.