Магијата на старото Скопје во новиот спот на Дани
Почетна » Новости » Музика » Магијата на старото Скопје во новиот спот на Дани

Магијата на старото Скопје во новиот спот на Дани

Дани ќе разбуди носталгија кај скопјани. Македонската пејачка го објави спотот за „Нема две“, а видеото ја прикажува магијата на градот во минатото.

За музичкиот спот се користени сцени од првиот колор филм за Скопје, „Градот На Вардар”, снимен во 1962 година во режија на големиот македонски филмски уметник Бранко Гапо.

„За што пеам? - За едни подзаборавени суштински вредности. За љубовта, за луѓето, за градот, за срцето. За нас. За еднина. За целина. – Скопјево, ова моево, љубов ми е. Прва“ - вели Дани.

Песната е дело на Весна Малинова Бабамова (музика и текст) и Кирил Бабамов (аранжман и продуцент), а е снимена во XL Студио/Дејан Момировски.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18490 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?