Емотивен спот: Северина освојува со балкански хит посветен на синот
Почетна » Новости » Музика » Емотивен спот: Северина освојува со балкански хит посветен на синот

Емотивен спот: Северина освојува со балкански хит посветен на синот

Северина разнежни многу родителски срца со спотот за „Rodjeno moje“.

Баладата посветена на нејзиниот син Александар веднаш стана балкански хит.

Во спотот, 47-годишната хрватска пејачка е прикажана во ситуации кои ги доживуваат многу родители.

„Ова е голема, убава песна во која може да се пронајде секој родител и секој човек. Кога ми ја испрати Милош, во мене побуди ерупција на емоции и веднаш ја снимив. Пораката на песната е безусловна љубов“ – вели Северина.

Северина Северина Северина Северина Северина Северина Северина

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18596 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?