Дани Димитровска, Роберт Билбилов, Мина Блажев... Настапите на наградените пејачи на „Макфест“
Почетна » Новости » Музика » Дани Димитровска, Роберт Билбилов, Мина Блажев... Настапите на наградените пејачи на „Макфест“

Дани Димитровска, Роберт Билбилов, Мина Блажев... Настапите на наградените пејачи на „Макфест“

На овогодишниот Макфест беа претставени 32 нови композиции, но само неколку од изведувачите беа почестени со награди за своите настапи. Во двете полуфинални вечери беа елиминирани 12 нумери, а 20 продолжија да се натпреваруваат во финалето.

Антониа Гиговска со „Никогаш не вели никогаш“ застана на првото место и освои парична награда од 5.000 евра. Веднаш зад неа се најде Роберт Билбилов со песната „Чудни места“, за што беше награден со 4.000 евра, а во негови раце заврши и наградата за Најдобар аранжман. Третото место остана за Дани Димитровска и нејзината нумера „Време“, за која доби 3.000 евра.

Награди во висина од 500 евра добија и Наташа Малинкова за Најдобра интерпретација, Мина Блажев за Најдобар дебитант и Пепа Димитрова за Најдобар сценски настап.

Погледнете ги нивните настапи во финалето:

Антониа Гиговска – „Никогаш не вели никогаш“

Роберт Билбилов – „Чудни места“

Дани Димитровска – „Време“

Мина Блажев – „Во други души“

Наташа Малинкова – „Милион причини“

Пепа Димитрова – „Доцна е“

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 69%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8509 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.