„Време – Невреме“ – слушнете ја првата авторска песна на Brass Brothers
Почетна » Новости » Музика » „Време – Невреме“ – слушнете ја првата авторска песна на Brass Brothers

„Време – Невреме“ – слушнете ја првата авторска песна на Brass Brothers

По бројни настапи на концерти, свадби, во ноќни клубови и кафичи, Brass Brothers ја снимија и нивната прва авторска песна.

Момците од Битола заедно со Елена Тодосиоска ја објавија песната „Време-Невреме“, заедно со спотот за истата.

„На ваше барање, а на наше огромно задоволство ви ја претставуваме нашата прва авторска песна. Главната порака е: 'Со љубов да победиме'“ – пишуваат „Brass Brothers“ на Facebook.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3600 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?