„Вирус блуз“: Игор Џамбазов изведува своја песна за коронавирусот од домашна изолација
Почетна » Новости » Музика » „Вирус блуз“: Игор Џамбазов изведува своја песна за коронавирусот од домашна изолација

„Вирус блуз“: Игор Џамбазов изведува своја песна за коронавирусот од домашна изолација

Додека е во домашна изолација, Игор Џамбазов го искористи слободното време за да биде креативен.

Македонскиот шоумен ја преработи песната „Кофеин блуз“ и текстот го пренамени за коронавирусот.

„Вирус блуз“ тој ја изведе за своите следбеници на социјалните мрежи. Слушнете ја:

„Кофеин блуз“ Игор ја сними во соработка со групата Морал.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6738 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“