ВИДЕО: Next Time одушевува со фантастична преработка на „Слушам кај шумат шумите“
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Next Time одушевува со фантастична преработка на „Слушам кај шумат шумите“

ВИДЕО: Next Time одушевува со фантастична преработка на „Слушам кај шумат шумите“

Браќата Мартин и Стефан Филиповски го претставија својот нов музички проект и наидоа на бројни комплименти.

Музичкото дуо Next Time ја преработи „Слушам кај шумат шумите“ и сними моќен спот во кој главната улога ја има Ана Стојановска. Во музичкото видео се појавуваат и Бранко Калеников, браќата Филиповски, Огнен Шапковски, Борис Јосифовски и Васко Гегоски.

„Со гордост ви го претставуваме нашето најново видео. Веруваме дека Македонија ќе е повторно горда!!!!“ - пишуваат браќата на Facebook.

Видео

Next Time

Анкета

Анкета
Сметате ли дека треба да се продолжи породилното отсуство?
  • 19%
  • 73%
  • 9%
Се испраќа...

(Вкупно: 22505 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.