ВИДЕО: Next Time одушевува со фантастична преработка на „Слушам кај шумат шумите“
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Next Time одушевува со фантастична преработка на „Слушам кај шумат шумите“

ВИДЕО: Next Time одушевува со фантастична преработка на „Слушам кај шумат шумите“

Браќата Мартин и Стефан Филиповски го претставија својот нов музички проект и наидоа на бројни комплименти.

Музичкото дуо Next Time ја преработи „Слушам кај шумат шумите“ и сними моќен спот во кој главната улога ја има Ана Стојановска. Во музичкото видео се појавуваат и Бранко Калеников, браќата Филиповски, Огнен Шапковски, Борис Јосифовски и Васко Гегоски.

„Со гордост ви го претставуваме нашето најново видео. Веруваме дека Македонија ќе е повторно горда!!!!“ - пишуваат браќата на Facebook.

Видео

Next Time

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 4115 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?