ВИДЕО: Next Time одушевија со нова преработка на „Јовка Кумановка“
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Next Time одушевија со нова преработка на „Јовка Кумановка“

ВИДЕО: Next Time одушевија со нова преработка на „Јовка Кумановка“

Next Time продолжуваат да ги одушевуваат обожавателите со нивните фантастични преработки на стари македонски песни.

Браќата Стефан и Мартин Филиповски ја преработија песната „Јовка Кумановка“ и привлекоа бројни пофалби за овој музички проект.

„Со Гордост ви го претставуваме нашето најново видео за песната ‘Прошета се Јовка Кумановка’" – пишуваат тие.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18576 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?