ВИДЕО: Maroon 5 разнежнуваат и растажуваат со новиот хит „Memories“
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Maroon 5 разнежнуваат и растажуваат со новиот хит „Memories“

ВИДЕО: Maroon 5 разнежнуваат и растажуваат со новиот хит „Memories“

Maroon 5 освојуваат со носталгична и тажна балада. Популарниот бенд го објави спотот за „Memories“, во кој фронтменот Адам Левин со емоции пее пред темна позадина.

Песната е посветена на менаџерот на бендот, Џордан Филдстејн, кој почина на 40-годишна возраст. „Тоа беше трагедија и еден од најтажните моменти од нашите животи, а лично и во мојот. Тоа беше дете кое го познавав од времето кога бевме во пелени. Од рана возраст тој беше еден од најважните личности во мојот живот“ – има изјавено Адам за Џордан.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20063 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?