ВИДЕО: „Loco Loco“ – песната со која женската група Hurricane ќе ја претставува Србија на Евровизија
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: „Loco Loco“ – песната со која женската група Hurricane ќе ја претставува Србија на Евровизија

ВИДЕО: „Loco Loco“ – песната со која женската група Hurricane ќе ја претставува Србија на Евровизија

Србија со брза песна ќе се обиде да ја освои евровизиската публика. „Loco Loco“ е композицијата со која Hurricane (Харикејн) ќе настапи на сцената во Ротердам, Холандија.

Триото составено од Сања Вучиќ, Ивана Николиќ и Ксенија Кнежевиќ денес го претстави и спотот инспириран од 80-тите.

Музиката е дело на Немања Антониќ, кој заедно со Дарко Димитров работеше и на аранжманот додека текстот го напиша Сања Вучиќ.

Музичкиот натпревар годинава е планирано да се одржи од 18 до 22 мај.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6787 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.