ВИДЕО: Destiny’s Child повторно заедно за „Say Yes“
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Destiny’s Child повторно заедно за „Say Yes“

ВИДЕО: Destiny’s Child повторно заедно за „Say Yes“

Бијонсе и Кели Роланд ѝ се приклучија на Мишел Вилијамс за песната „Say Yes“. Привременото обединување на Destiny’s Child кулминираше со спот, кој со сигурност ќе израдува милиони носталгични фанови.

„Песната е многу инспиративна, нема доволно ваква музика и горда сум што сум дел од неа“ – изјавила Бијонсе. Снимањето на песната со религиозна тематика било многу забавно за трите пејачки кои останаа добри пријателки по распаѓањето на Destiny’s Child. „Мило ми е што го направивме ова... Беше многу забавно“ – коментирала Мишел.

„Say Yes“ е дел од новиот албум на Мишел, „Journey to Freedom“.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9592 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.