ВИДЕО: Љубовна приказна со сенки во спотот на Тамара Тодевска за „Брод што тоне“
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Љубовна приказна со сенки во спотот на Тамара Тодевска за „Брод што тоне“

ВИДЕО: Љубовна приказна со сенки во спотот на Тамара Тодевска за „Брод што тоне“

Тамара Тодевска го претстави спотот за баладата „Брод што тоне“, која беше второпласирана на Скопски фестивал 2014.

Видеото раскажува емотивна љубовна приказна преку танц со сенки, а е снимано на главната сцена во МНТ.

Комплетен музички автор на песната е Роберт Билбилов. Кореографијата во спотот ја осмисли Олга Панго, а танците ги изведоа врвни македонски балетски танчари. Директор на фотографија на спотот е Александар Крстевски, додека режијата и монтажата се на Горан Костадинов.

Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3280 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“