ВИДЕО: „Хаотичниот“ спот на Адел за „Oh My God“
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: „Хаотичниот“ спот на Адел за „Oh My God“

ВИДЕО: „Хаотичниот“ спот на Адел за „Oh My God“

Откако постигна огромен успех со „Easy On Me“, Адел објави нов спот за песна од албумот „30“.

Музичката ѕвезда го сподели видеозаписот за „Oh My God“ за кој повторно соработуваше со Сем Браун, режисерот на спотот за хитот „Rolling In The Deep“.

Во видеото, Адел пее во раскошни креации од Харис Рид, Луј Витон и Вивиен Вествуд сред артистичен хаос.

Видео

Адел Адел

Анкета

Анкета
Каде ќе го прославите доаѓањето на 2022 година?
  • 6%
  • 13%
  • 56%
  • 5%
  • 2%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 2447 гласа)

Цитат

Ако гледате што имате во животот, секогаш ќе имате повеќе. Ако гледате што немате во животот, никогаш нема да имате доволно.

Опра

Виц

На интервју за работа во државно...

Директорот: Госпоѓице, зошто би сакале да работите токму во ова претпријатие?

Кандидатката: Татоооо, те молам доста со глупави прашања.