ВИДЕО: Тејлор Свифт се претвори во маж за спотот за песната со феминистичка порака „The Man“
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Тејлор Свифт се претвори во маж за спотот за песната со феминистичка порака „The Man“

ВИДЕО: Тејлор Свифт се претвори во маж за спотот за песната со феминистичка порака „The Man“

Тејлор Свифт ја има главната улога во спотот за песната „The Man“ кој самата го режираше.

30-годишната музичарка се маскира во маж за да ги прикаже двојните стандарди за однесувањето на мажите и жените.

Песната е дел од нејзиниот најнов албум „Lover“.

Тејлор Свифт

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3592 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?