ВИДЕО: Тамара Тодевска на својот роденден ја објави англиската песна „Rise“
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Тамара Тодевска на својот роденден ја објави англиската песна „Rise“

ВИДЕО: Тамара Тодевска на својот роденден ја објави англиската песна „Rise“

Тамара Тодевска денес го слави својот 35. роденден, па по тој повод одлучи да ги израдува своите фанови со споделување на новата англиска песна „Rise“.

„Нема подобар начин да го прославам мојот роденден, отколку со премиерата на моето видео за новиот сингл ‘Rise’“ – напиша Тамара.

„Rise“ е англиска верзија на нејзината песна „Слобода“, која ја објави минатата недела.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3764 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.