ВИДЕО: Талија елегантна во фустан од Мајкл Костело во спотот за „Vuélveme a Querer“
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Талија елегантна во фустан од Мајкл Костело во спотот за „Vuélveme a Querer“

ВИДЕО: Талија елегантна во фустан од Мајкл Костело во спотот за „Vuélveme a Querer“

Талија го објави спотот за својата нова песна „Vuélveme a Querer“.

Во видеото, 44-годишната пејачка и актерка, која кај нас се прослави по улогата во серијата „Росалинда“, е раскошна убавица во фустан од американскиот дизајнер Мајкл Костело. Младоликата Мексиканка полна со емоции ја пее романтичната песна.

„Vuélveme a Querer“ е дел од новиот студиски албум на Талија, „Latina“, кој е на прво место на листата најпродавани латино албуми.

Видео

Талија Талија

Неодамна Талија во живо ја отпеа песната пред своите фанови. За настапот, таа повторно одбра фустан од Костело, кој е меѓу омилените дизајнери на славните ѕвезди.

Пред два месеци, Талија го објави и спотот за „Desde Esa Noche“, за која соработуваше со пејачот Малума. Песната е исто така дел од албумот „Latina“.

Видео

Талија

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18477 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?