ВИДЕО: Спотот на Next Time за „Нешто ќе те питам бабо“
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Спотот на Next Time за „Нешто ќе те питам бабо“

ВИДЕО: Спотот на Next Time за „Нешто ќе те питам бабо“

Next Time подолго време дозволија да се зголемува жедта кај публиката за повеќе од нивните фантастични преработки на македонски песни. Вечерва, македонските музичари го објавија спотот за „Нешто ќе те питам бабо“.

„Веруваме дека и по третпат ќе ве направиме горди и ќе ја зачуваме македонската песна заедно!“ – порачаа Мартин и Стефан Филиповски, кои претходно одушевуваа со „Слушам кај шумат шумите“ и „Ја излези Ѓурѓо“.

Видеозаписот е режиран од Огнен Шапковски.

Видео

Next Time

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3399 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.