ВИДЕО: Спотот на Next Time за „Нешто ќе те питам бабо“
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Спотот на Next Time за „Нешто ќе те питам бабо“

ВИДЕО: Спотот на Next Time за „Нешто ќе те питам бабо“

Next Time подолго време дозволија да се зголемува жедта кај публиката за повеќе од нивните фантастични преработки на македонски песни. Вечерва, македонските музичари го објавија спотот за „Нешто ќе те питам бабо“.

„Веруваме дека и по третпат ќе ве направиме горди и ќе ја зачуваме македонската песна заедно!“ – порачаа Мартин и Стефан Филиповски, кои претходно одушевуваа со „Слушам кај шумат шумите“ и „Ја излези Ѓурѓо“.

Видеозаписот е режиран од Огнен Шапковски.

Видео

Next Time

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 3977 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?