ВИДЕО: Спотот на Шакира за „Me Gusta“
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Спотот на Шакира за „Me Gusta“

ВИДЕО: Спотот на Шакира за „Me Gusta“

Шакира соработуваше со Anuel AA за создавањето на нова музика.

43-годишната колумбијска пејачка и порториканскиот рапер го објавија колоритниот спот за нивната заедничка песна „Me Gusta“.

Погледнете го:

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3587 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?