ВИДЕО: Спотот на Тајзи за новата песна „Сине“
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Спотот на Тајзи за новата песна „Сине“

ВИДЕО: Спотот на Тајзи за новата песна „Сине“

Драган Величковски – Тајзи има нова музика. Македонскиот музичар ја објави песната „Сине“, како и спотот за истата.

„10 години создавам авторска музика и ова е мојот 21-ви видеозапис. Секој со своја приказна, искрена емоција и реална слика на нашето општество. Мојата револуција е без оружје и омраза... Сонце. Будење на свеста и борба за вистински морални вредности. Во борбава вложив многу труд, енергија, време и љубов. Вистината е секогаш најдобриот избор иако знае да боли“ – напиша тој на Facebook.

Текстот е дело на самиот Тајзи, а за музиката и аранжманост соработуваше со Лазар Цветковски.

ВИДЕО

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20010 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?