ВИДЕО: Спотот на Нокаут за „Запомни тоа е сè што имаме“
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Спотот на Нокаут за „Запомни тоа е сè што имаме“

ВИДЕО: Спотот на Нокаут за „Запомни тоа е сè што имаме“

Македонскиот бенд Нокаут го објави спотот за новата песна „Запомни тоа е сè што имаме“. Во видеото се раскажани најголемите таги и радости во животот на еден човек – свадба, погреб и раѓање на бебе.

За идејата, концептот и целата реализација на спотот се погрижи тимот на „Горила продукција“, на чело со режисерот Владимир Дади Ивановски. Песната која беше промовирана неодамна и веднаш стана хит ќе биде дел од албумот на кој бендот полека, но сигурно работи и кој наскоро ќе биде издаден.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 698 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.