ВИДЕО: Спотот на Нокаут за „Запомни тоа е сè што имаме“
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Спотот на Нокаут за „Запомни тоа е сè што имаме“

ВИДЕО: Спотот на Нокаут за „Запомни тоа е сè што имаме“

Македонскиот бенд Нокаут го објави спотот за новата песна „Запомни тоа е сè што имаме“. Во видеото се раскажани најголемите таги и радости во животот на еден човек – свадба, погреб и раѓање на бебе.

За идејата, концептот и целата реализација на спотот се погрижи тимот на „Горила продукција“, на чело со режисерот Владимир Дади Ивановски. Песната која беше промовирана неодамна и веднаш стана хит ќе биде дел од албумот на кој бендот полека, но сигурно работи и кој наскоро ќе биде издаден.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 13%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4221 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.