ВИДЕО: Спотот на ДНК за „Најмила“ со Катарина Ивановска
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Спотот на ДНК за „Најмила“ со Катарина Ивановска

ВИДЕО: Спотот на ДНК за „Најмила“ со Катарина Ивановска

ДНК го објави видеозаписот за песната „Најмила“. Главните улоги во спотот им припаднаа на Андреј, Панчо и Катарина Ивановска.

Текстот и музиката на „Најмила“ се дело на Панчо, додека аранжманот е на Лазар Цветкоски.

Спотот за „Најмила“ Спотот за „Најмила“ Спотот за „Најмила“ Спотот за „Најмила“

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4930 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?