ВИДЕО: Спотот на Дани Димитровска за „Слободна песна“
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Спотот на Дани Димитровска за „Слободна песна“

ВИДЕО: Спотот на Дани Димитровска за „Слободна песна“

Дани Димитровска го објави спотот за својот нов сингл „Слободна песна“.

Режисер на видеото е долгогодишниот соработник на Дани, Огнен Шапковски.

„Слободна е песната на срцето. Да ја пееме, да ја искажеме таква каква што е“ – вели Дани.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9509 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?