ВИДЕО: Спотот на Антониа Гиговска за нејзината нова песна „Mogli smo u dvoje“
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Спотот на Антониа Гиговска за нејзината нова песна „Mogli smo u dvoje“

ВИДЕО: Спотот на Антониа Гиговска за нејзината нова песна „Mogli smo u dvoje“

Антониа Гиговска продолжува да работи на нова музика.

18-годишната македонска пејачка денес го објави спотот за својата нова песна „Mogli smo u dvoje“.

Текстот е дело на Владимир Даниловиќ, за музиката се погрижи Дарко Димитров, а за видеозаписот задолжен беше Даниел Јовески.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5272 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“