ВИДЕО: Спотот на Алиша Кис и Мигел за „Show Me Love“
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Спотот на Алиша Кис и Мигел за „Show Me Love“

ВИДЕО: Спотот на Алиша Кис и Мигел за „Show Me Love“

Алиша Кис го објави видеозаписот за музичката соработка со Мигел насловена „Show Me Love“.

Во спотот, покрај Алиша и Мигел, се појавуваат и Зои Салдана со нејзиниот сопруг Марко, како и актерот Мајкл Б. Џордан.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5269 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“