ВИДЕО: Спотот за новата песна на Александра Јанева „Комета“
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Спотот за новата песна на Александра Јанева „Комета“

ВИДЕО: Спотот за новата песна на Александра Јанева „Комета“

Александра Јанева го објави спотот за својата нова песна „Комета“.

Текстот повторно го потпишува самата Јанева, а вели дека станува збор за секојдневна женска приказна со летен ритам. Музиката, аранжманот, миксот и мастерот се на Иван Јованов Iwayo.

„Комета“ е четвртиот сингл на Јанева за оваа година, но останува да видиме дали тука е крајот на музичките новитети во 2019-та.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20063 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?