ВИДЕО: Спотот за евровизиската песна со која Васил Гарванлиев ќе нè претставува во Ротердам
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Спотот за евровизиската песна со која Васил Гарванлиев ќе нè претставува во Ротердам

ВИДЕО: Спотот за евровизиската песна со која Васил Гарванлиев ќе нè претставува во Ротердам

Тукушто се одржа премиерата на спотот за песната „YOU“ со која Васил Гарванлиев ќе ја претставува нашата држава на овогодишното издание на Евровизија.

„YOU е покана за сите да се поврзат, отворат, танцуваат и го слават моментот“ – пишува македонскиот пејач, кој сите го паметиме по неговата детска песна „Марионка“.

Видео

Песната е дело на сестрите Невенка и Калина Нешкоски од Охрид, кои живеат во Чикаго.

Популарното музичко натпреварување ќе се одржи во Ротердам, Холандија. Васил, кој минатата година ѝ беше придружен вокал на Тамара Тодевска на музичкиот хепенинг, ќе настапи на првата полуфинална вечер на 12 мај додека големото финале е закажано за 16 мај.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6740 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“