ВИДЕО: Ретро спот на Сиа за „Cheap Thrills“
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Ретро спот на Сиа за „Cheap Thrills“

ВИДЕО: Ретро спот на Сиа за „Cheap Thrills“

Сиа објави црно-бел спот за „Cheap Thrills“. Во видеото, кое е инспирирано од 50-тите години, се прикажува и текстот на забавниот денс сингл.

Шон Пол пее дел од песната, која оригинално била напишана за Ријана.

„Cheap Thrills“ е вториот сингл од седмиот студиски албум на Сиа, „This Is Acting“.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3287 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“