ВИДЕО: Победничкиот настап на Антониа Гиговска на финалето на „Макфест“
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Победничкиот настап на Антониа Гиговска на финалето на „Макфест“

ВИДЕО: Победничкиот настап на Антониа Гиговска на финалето на „Макфест“

Антониа Гиговска триумфираше на „Макфест 2018“. 17-годишната македонска пејачка со „Никогаш не вели никогаш“ победи на 33. издание на фестивалот на забавни мелодии.

Погледнете го нејзиниот настап на финалето:

Антониа оваа песна ѝ ја посвети на мајка си, бидејќи финалето се одржа токму на нејзиниот роденден. „Оваа победа ја посветив на мојата мајка. СРЕЌЕН РОДЕНДЕН МАМО“ – напиша Гиговска на Instagram.

„Никогаш не вели никогаш“ е дело на Магдалена и Лазар Цветковски.

Антониа Гиговска на Макфест Антониа Гиговска на Макфест Антониа Гиговска на Макфест Антониа Гиговска на Макфест Антониа Гиговска на Макфест

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8595 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.