ВИДЕО: Победничкиот настап на Антониа Гиговска на финалето на „Макфест“
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Победничкиот настап на Антониа Гиговска на финалето на „Макфест“

ВИДЕО: Победничкиот настап на Антониа Гиговска на финалето на „Макфест“

Антониа Гиговска триумфираше на „Макфест 2018“. 17-годишната македонска пејачка со „Никогаш не вели никогаш“ победи на 33. издание на фестивалот на забавни мелодии.

Погледнете го нејзиниот настап на финалето:

Антониа оваа песна ѝ ја посвети на мајка си, бидејќи финалето се одржа токму на нејзиниот роденден. „Оваа победа ја посветив на мојата мајка. СРЕЌЕН РОДЕНДЕН МАМО“ – напиша Гиговска на Instagram.

„Никогаш не вели никогаш“ е дело на Магдалена и Лазар Цветковски.

Антониа Гиговска на Макфест Антониа Гиговска на Макфест Антониа Гиговска на Макфест Антониа Гиговска на Макфест Антониа Гиговска на Макфест

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9316 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?