ВИДЕО: Победничкиот настап на Александра Јанева на „Макфест 2016“
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Победничкиот настап на Александра Јанева на „Макфест 2016“

ВИДЕО: Победничкиот настап на Александра Јанева на „Макфест 2016“

Александра Јанева со „За сто години“ победи на годинашниот „Макфест“ и освои 10.000 евра.

Музиката и текстот на победничката композиција се на Ристо Самарџиев, додека зад аранжманот стои Владимир Дојчиновски.

Настапот на Александра Јанева

Второпласирана на фестивалот на забавна музика е Симона Попоска. Со песната „Ќе најдам друг“ таа успеа да присвои награда од 7.500 евра.

На третото место застана Антонија Гиговска со „За нас“ и доби 5.000 евра.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 3977 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?