ВИДЕО: Пинк со малата ќерка и сопругот во спотот за „Just Like Fire“
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Пинк со малата ќерка и сопругот во спотот за „Just Like Fire“

ВИДЕО: Пинк со малата ќерка и сопругот во спотот за „Just Like Fire“

По три години пауза, Пинк ја сними својата прва песна. Се работи за музичката нумера „Just Like Fire“, која ќе биде дел од саундтракот на филмот „Alice Through The Looking Glass“.

36-годишната пејачка го објави спотот за новата песна во кој се појавуваат нејзината мала ќеркичка и сопругот Кери Харт.

Во видеозаписот, 4-годишната Вилоу влегува во магично огледало следејќи сина пеперутка, а потоа Пинк тргнува по неа и од другата страна излегува во Земјата на чудата.

Во интервју за People, Пинк неодамна изјавила дека ќеркичката ѝ била инспирација за песната. „Таа ми е инспирација за сè. Мислам на малите девојчиња како неа кога правам нешто од ваков тип, бидејќи сакам да биде забавно“ – рекла таа.

Вилоу Вилоу Пинк

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 57%
Се испраќа...

(Вкупно: 1532 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.