ВИДЕО: Пинк испраќа политичка порака со спотот за „What About Us“
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Пинк испраќа политичка порака со спотот за „What About Us“

ВИДЕО: Пинк испраќа политичка порака со спотот за „What About Us“

Пред неколку дена Пинк го објави својот нов сингл „What About Us“, а сега ги израдува своите фанови и со спот.

Видеозаписот, кој испраќа политичка порака, е режиран од Џорџија Хадсон, додека за кореографијата се погрижија Goldenboyz.

Седмиот студиски албум на 37-годишната музичка ѕвезда, насловен „Beautiful Trauma“, ќе пуштен во продажба во октомври.

PinkОмотот за „Beautiful Trauma“ Пинк Пинк

Пинк ќе се закити со Michael Jackson Video Vanguard Award на овогодишните MTV VMA.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 57%
Се испраќа...

(Вкупно: 1532 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.