ВИДЕО: Нокаут со летен спот за новата песна „Трип“ снимен во Шпанија и Грција
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Нокаут со летен спот за новата песна „Трип“ снимен во Шпанија и Грција

ВИДЕО: Нокаут со летен спот за новата песна „Трип“ снимен во Шпанија и Грција

Ова лето Нокаут ќе нè забавува со нова песна. Популарниот македонски бенд ја објави песната „Трип“ заедно со спотот за истата.

За инструменталниот дел на песната се погрижи Никола Перевски-Пере, аранжманот е дело на Дарко Димитров, додека текстот е напишан од Александар Ристевски-Принц.

Видеозаписот е снимен на локации во Грција и Шпанија.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 698 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.