ВИДЕО: Нокаут со летен спот за новата песна „Трип“ снимен во Шпанија и Грција
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Нокаут со летен спот за новата песна „Трип“ снимен во Шпанија и Грција

ВИДЕО: Нокаут со летен спот за новата песна „Трип“ снимен во Шпанија и Грција

Ова лето Нокаут ќе нè забавува со нова песна. Популарниот македонски бенд ја објави песната „Трип“ заедно со спотот за истата.

За инструменталниот дел на песната се погрижи Никола Перевски-Пере, аранжманот е дело на Дарко Димитров, додека текстот е напишан од Александар Ристевски-Принц.

Видеозаписот е снимен на локации во Грција и Шпанија.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 13%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4223 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.