ВИДЕО: Новата песна на Сиа „Alive“, која била напишана за Адел
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Новата песна на Сиа „Alive“, која била напишана за Адел

ВИДЕО: Новата песна на Сиа „Alive“, која била напишана за Адел

Сиа ја објави првата песна од својот најнов албум „This Is Acting“.

39-годишната пејачка ја создала песната „Alive“ заедно со Адел и било планирано да биде дел од новиот музички албум на Адел, но на крај завршила во низата музички дела на Сиа.

Популарната Австралијка изјавила дека целиот албум ќе се состои од песни кои оригинално биле напишани за други музички ѕвезди и открила дека „Alive“ ѝ била понудена на Ријана, но таа одбила да ја вклучи во својот музички сет.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3282 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“