ВИДЕО: Најдобрите песни за 2012 споени во една
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Најдобрите песни за 2012 споени во една

ВИДЕО: Најдобрите песни за 2012 споени во една

Обожавателите на поп музиката на крајот на секоја година со нетрпение го очекуваат поп-миксот на DJ Earworm.

Најновиот поп „мешап“ на диџејот од Сан Франциско ги спојува 25-те најпопуларни песни во САД за 2012 година. Миксот „Shine Brighter“ вклучува делови од хитови како „Somebody That I Used to Know“, „Gangnam Style“, „Call Me Maybe“, „Die Young“, „We Are Young“ и „Locked Out of Heaven“.

Погледнете го видеото со кое ќе се потсетите на сите хитови за годината која изминува.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 14%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4933 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.