ВИДЕО: Музичари од Битола со кавер верзија на „Hey Jude“ од Битлси
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Музичари од Битола со кавер верзија на „Hey Jude“ од Битлси

ВИДЕО: Музичари од Битола со кавер верзија на „Hey Jude“ од Битлси

Петнаесет битолчани ги здружија своите музички таленти и снимија кавер верзија на „Hey Jude“ од легендарните Битлси.

Меѓу изведувачите се и Виктор Апостоловски, Тамара Стоjковска, Јасна Димитровска, Владко Симоновски, Кристијан Магденовски, Давор Нечак, Филип Јездич, Ирена Димовска, Софија Костовска и Елена Стојчевска.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5981 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“