ВИДЕО: Летниот спот на Влатко Лозаноски за новата песна „Јако, јако“ снимен во Кушадаси
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Летниот спот на Влатко Лозаноски за новата песна „Јако, јако“ снимен во Кушадаси

ВИДЕО: Летниот спот на Влатко Лозаноски за новата песна „Јако, јако“ снимен во Кушадаси

Влатко Лозаноски ги израдува своите фанови со нова музика. 33-годишниот пејач ја објави својата нова песна „Јако, јако“.

Спотот е снимен на прекрасни локации во Кушадаси, Турција, а во него се појавува моделот Мартинија Георгиевска.

Музиката и аранжманот се дело на Лазар Цветкоски, а за текстот се погрижи Магдалена Цветкоска – Ена.

„Јако, јако“ ќе биде дел од третиот студиски албум на Лозано насловен „Десет“.

Лозано

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 57%
Се испраќа...

(Вкупно: 1529 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.