ВИДЕО: Легендарните супермодели во секси спот на Duran Duran
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Легендарните супермодели во секси спот на Duran Duran

ВИДЕО: Легендарните супермодели во секси спот на Duran Duran

Најновиот спот на познатата англиска група Duran Duran ги собра на едно место незаборавните оригинални супермодели од 90-тите. Синди Крафорд, Наоми Кембел, Хелена Кристенсен, Ева Херцигова и Јасмин Ле Бон се во главните улоги на видеото исполнето со сексапил, кожа, блескави кристали и дизајнерски креации.

Секоја од познатите долгоноги убавици влегува во улогата на по еден од членовите на бендот – Синди Крафорд е Џон Тајлер, Наоми Кембел е Сајмон Ле Бон, Хелена Кристенсен е Роџер Тејлор, а Јасмин Ле Бон е секој гитарист што го имала групата досега. А, пак, вистинските членови на Duran Duran ги интервјуираат супермоделите.

Оскудната облека на петте убавици го прави спотот особено жежок, а освен легендарните супермодели во спотот се појавуваат и многу други манекенки. Стилисти на спотот се ветераните во модната индустрија Долче и Габана, а и самите тие се дел од некои кадри на видеото.

Спотот е режиран од Џонас Акерлунд, а песната на којашто веројатно најмалку ќе ѝ обрнете внимание носи наслов „Girl Panic“.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6808 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“