ВИДЕО: Криси Тиген со двете деца и луѓе од целиот свет во спотот на Џон Леџенд за „Bigger Love“
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Криси Тиген со двете деца и луѓе од целиот свет во спотот на Џон Леџенд за „Bigger Love“

ВИДЕО: Криси Тиген со двете деца и луѓе од целиот свет во спотот на Џон Леџенд за „Bigger Love“

Џон Леџенд ги развесели своите обожаватели со нова музика. 41-годишниот пејач ја објави песната „Bigger Love“.

Во спотот се појавуваат неговата сопруга Криси Тиген и нивните деца Мајлс и Луна, а покрај нив, во видеозаписот се вклучени луѓе од целиот свет, кои танцуваат, пеат и шират позитивност.

„Сакавме ова видео да биде голема музичка прегратка за сите луѓе ширум светот кои пронаоѓаат начини како да останат поврзани“ – вели славниот музичар.

Луна и Мајлс Криси и Џон

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5978 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“